TEZMAKSAN 12 Ülke İle Cubebox İhracatını Başlattı

Tezmaksan, geliştirilen dört yeni Cubebox modelin farklı ölçülerinden oluşan toplam 8 yeni çeşidiyle yılın ilk yarısında 12 ülkeye ihracata başladı.

Tezmaksan, 12 ülkeye robotlu otomasyon sistemi Cubebox ihracatını başlattı. Çıkarılan dört yeni modelle Almanya, ABD, Avusturya, Çekya, Hollanda, İsveç, İsviçre, Kanada, Lihtenştayn, Macaristan, Polonya ve Slovakya'ya sistemin satışı gerçekleştirildi.

AVRUPA VE KUZEY AMERİKA'DA TOPLAM 10 ÜLKEDE

Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, Cubebox özelindeki ihracat yatırımlarıyla 2022'nin ilk altı ayında istedikleri hedefe ulaştıklarını ifade etti.

Cubebox Blues RT, Cubebox Blues DR, Cubebox Soul ve Cubebox Vision modelleri ile yurt içinde yakaladıkları başarıyı yurt dışına da taşımak için bir süre önce yeni bir planlama gerçekleştirdiklerini kaydeden Aydoğdu, planlama neticesinde pazara sundukları dört yeni modelle ihracat operasyonlarını belirleyerek 12 ülkeye ulaştıklarını belirtti.

Avrupa ve Kuzey Amerika’daki ülkelerin önde gelen firmalarıyla yaptıkları iş birliğiyle yeni modellerinin dünyanın farklı noktalarında üretime değer katmaya başladığını dile getiren Aydoğdu, "Bu süreçte ilerlerken deneyimli ihracat kadromuz tarafından ülke dinamikleri ve olası iş ortaklarımızın analizini yaptık. Yönetim Kurulumuza sunulmasının ardından ise en uygun firmayı saptayıp görüşmelerimizi başlattık. Yüz yüze ve online toplantılar ile teknik soruları cevapladıktan sonra da müşteri/proje odaklı yeni otomasyon çözümleri ile üretilen Cubebox’ların ihracatını gerçekleştirdik." şeklinde konuştu.

YENİ HEDEFTE 30 YENİ ÜLKE VAR

Yeni Cubebox modellerinin dünyanın prestijli fuarlarında sergilenip ilgiyle karşılandığını aktaran Tezmaksan Genel Müdürü Aydoğdu, "Inter Plast tarafından bir adet Cubebox Blues DR Polonya’da STOM-TOOL ‘22 fuarında sergilendi. Control System tarafından bir adet Cubebox Blues DR – Macaristan Hungexpo 2022 fuarında, bir adet Cubebox Blues DR ise İspanya’daki Bilbao 2022 fuarında sergilendi. Tüm fuarlardan çok olumlu tepkiler alıyoruz." dedi.

Distribütörlerinin müşterilerden aldıkları pozitif tepkilerle kendilerini diğer ülkelerdeki şirketlere önerdiklerini bildiren Aydoğdu, halihazırda 30 ülkeden farklı firmalarla görüşmelerini sürdürdüklerini belirterek Türkiye'nin global rekabette başarısı adına sanayinin çözüm ortağı olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

(Kaynak: ST Endüstri)

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

192

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı