TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Ekim Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği'nin Yönetim Kurulu toplantısı, 16 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Toplantı, Yönetim Kurulu üyelerimizin metal döküm sanayisinin mevcut durumu ve son gelişmeler hakkında bilgi paylaşımlarıyla başladı. Ardından, Yönetim Kurulu üyelerimiz, CAEF Avrupa Dökümcüler Birliği ve WFO Dünya Dökümcüler Birliği Yönetim Kurullarına seçilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mehmet Özalp'ı tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Toplantının devamında, Genel Sekreter Vekilimiz Tunçağ Cihangir Şen, Derneğimizin mevcut faaliyetleri hakkında Yönetim Kurulumuza bilgi verdi. TÜSİAD tarafından düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Görünümü Projesi Tanıtım Etkinliği ve Tedarik Zincirlerinde Dijital İzlenebilirlik Araştırması Çalıştayı'na katılımı hakkında bilgi vererek sektörümüzü yakından ilgilendiren gelişmeleri özetledi.

Ayrıca, Şile havzasındaki silis kumu işletmelerinin orman izinleriyle ilgili yaşanan problemler nedeniyle girişimlerin devam ettiğini belirtti. Bu kapsamda, 11 Ekim Çarşamba günü İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret edilerek konunun masaya yatırıldığını ve üretimde herhangi bir kesinti yaşanmaması adına yetkililerle verimli bir tartılma yapıldığını açıkladı.

Ayrıca, Dernek olarak katıldığımız 8. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı hakkında bilgi paylaştı.

Ardından, Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci, TÜDÖKSAD Akademi'nin seminer ve webinar faaliyetleri hakkında bilgiler paylaştı.

Daha sonra, 3 - 4 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlenecek 3. Ulusal Döküm Kongresi'ne ilişkin hazırlıklar ve planlanan etkinlikler toplantıda ele alındı.

Son olarak, İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, finansal durum ve genel mali bilgileri paylaştı. Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörülerin ardından bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısı tarihi belirlendi ve toplantı sona erdi.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

199

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı